Trwa ładowanie proszę czekać ...

Kupujemy materac idealny

14 czerwca 2016

Kładąc się spać, liczymy oczywiście na głęboki sen dający nam odpoczynek na najwyższym poziomie. Aby jednak tak właśnie było, trzeba postawić na dobrej jakości materac, który będzie dostosowany do naszych potrzeb. Wybór materacy jest jednak tak duży, że pogubić w gąszczu ofert naprawdę nie jest się trudno. Poniżej prezentujemy więc garść przydatnych informacji, które pomogą w wybraniu idealnego materaca do spania.

Łoże małżeńskie: jeden materac o dużej powierzchni czy dwa wąskie?

Pytanie to zadaje mnóstwo osób poszukujących materaca do łoża małżeńskiego. Jeden wystarczy tylko wówczas, kiedy śpiące na nim osoby mają zbliżoną do siebie masę ciała. Wówczas kupić można materac kieszeniowy lub taki, którego wypełnienie zrobiono z pianki lub lateksu. Jeżeli jednak partnerzy różnią się dość znacznie masą ciała, dwa materace będą o wiele lepszym rozwiązaniem. To rozwiązanie ma jeszcze jeden plus: zastosować można dwa całkiem inne materace, które będą dostosowane do indywidualnych preferencji. Istotne jest jednak, żeby wysokość obu materacy była taka sama.

Gruby czy cienki?

To pytanie, które stawia wiele osób kupujących właśnie materac. Trzeba pamiętać, że materace grube – nawet dwudziestocentymetrowe – poleca się osobom, które borykają się ze schorzeniami kręgosłupa lub w łóżku spędzają mnóstwo czasu. Wszyscy pozostali mogą bez obaw sięgać po materace o wiele cieńsze.

Twardość

To kolejna cecha materaca, która w istotny sposób wpływa na nasz komfort spania na nim. Stopnie twardości materaca określa się za pomocą litery H, do której dopisana jest odpowiednia cyfra. I tak osoby, których masa ciała nie przekracza osiemdziesięciu kilogramów powinny stawiać na materace o twardości H2. W przypadku masy ciała wahającej się od osiemdziesięciu do stu kilogramów idealny będzie materac, którego twardość określono jako H3. Masa ciała powyżej stu kilogramów to już materace o twardości H4. Jednocześnie warto zdać sobie sprawę z tego, że twardość materaca jest tą cechą, w przypadku której trudno mówić o uniwersalności. Dużą rolę odgrywają w tym wypadku odczucia subiektywne. Dokładnie ten sam materac może być przez jedną osobę uważany za twardy, podczas gdy druga uzna, że jest to materac bardzo miękki.

Każdy, kto chce kupić materac powinien pamiętać, że jest to decyzja przekładająca się bezpośrednio na komfort spania. Dlatego nigdy nie należy wybierać materaca pochopnie. Warto poważnie się zastanowić i dokładnie przeanalizować przedstawione wyżej informacje. A kiedy będzie już wiadomo, jaki materac jest w naszym przypadku najlepszy, warto odwiedzić witrynę internetową  sensive.pl.