waclawlaba.pl

Ekspert inwestycyjny: inwestycje, pomnażanie majątku

Jak jeść zdrowo i nie przepłacać?

Wydaje ci się, że tania dieta absolutnie nie jest możliwa do zorganizowania w dzisiejszych czasach? Już teraz musisz więc wiedzieć, że totalnie nie masz racji.

Tanie a zdrowe jedzenie

Jeżeli do tej pory uważałeś, że zdrowe i tanie jedzenie nie istnieje, powinieneś nieco lepiej przyjrzeć się asortymentowi sklepów spożywczych, gdyż w każdym z nich natkniesz się na rzeczy, które są i odżywcze, i względnie niedrogie.

Koniecznie też zacznij planować i posiłki, i listy zakupów. Dobra organizacja to podstawa w kwestiach związanych z oszczędzaniem.

Jedz zdrowo i nie przepłacaj!

Zasadę tyczącą się planowania jadłospisów powinieneś uznać za najważniejszą, jeśli chcesz schudnąć lub po prostu zacząć zdrowo się odżywiać, a jednocześnie nie zamierzasz przesadnie uszczuplać stanu swojego konta bankowego. Sam przecież wiesz, jak zazwyczaj kończą się zakupy, na które udajesz się spontanicznie bez żadnego przygotowania. Nie masz listy i nie pamiętasz, co właściwie powinieneś kupić, więc wybierasz to, co akurat wpadnie ci w oko lub co będziesz mógł spożyć niemalże natychmiast po powrocie do domu.

Nie myślisz o przyszłych dniach czy tygodniach. To właśnie przez to zdrowa żywność może kosztować cię majątek. Kupujesz mnóstwo rzeczy, a części z nich nie zdążysz nawet zużyć przed upływem terminu przydatności do spożycia. Nic dziwnego, że cierpi na tym i twoja sylwetka, i twój portfel.

Już teraz wyznacz sobie taki jeden dzień w tygodniu, w którym zajmiesz się planowaniem swojego jadłospisu. Powinien być to dzień w miarę wolny, w którym nie musisz zajmować się pracą czy innymi obowiązkami – może być to np. niedziela. Posiłki planuj od razu w skali całego tygodnia. W dowolnym programie komputerowym możesz przygotować sobie prostą tabelę, którą podzielisz na siedem kolumn, z których każda będzie odpowiadać konkretnemu dniowi tygodnia.

źródło – https://www.piekniejsza.pl/ – blog o zdrowym stylu życia

Zdrowe jedzenie beż wydawania ogromnych pieniędzy – podsumowanie

Wiersze zatytułuj natomiast nazwami posiłków, które wejdą w skład twojej diety. Jeżeli chcesz, by twoja tania dieta była jednocześnie dość standardowa i łatwa do utrzymania, w każdym dziennym jadłospisie powinno znaleźć się miejsce na: śniadanie, drugie śniadanie, obiad i kolację.