waclawlaba.pl

Ekspert inwestycyjny: inwestycje, pomnażanie majątku

Nie wiesz w co zainwestować? Inwestuj w samego siebie!

Co przychodzi Ci na myśl, gdy wspominasz słowo inwestowanie? Czy oznacza to lokowanie pieniędzy w ubezpieczeniach, funduszach inwestycyjnych, na giełdzie, a nawet w wysokodochodowych inwestycjach?
Inni ludzie mogą myśleć o inwestowaniu tylko wtedy, gdy zbliżają się do śmierci i nie zostawili nic dla swojego potomstwa.

Zainwestuj w samego siebie! – nie pożałujesz

Niektórzy nawet wzdrygają się, gdy słyszą to słowo, często twierdząc, że nie mają pieniędzy do zainwestowania lub uważają, że jest to zbyt skomplikowany temat, by w ogóle o nim dyskutować. Wiele osób nawet dużo inwestuje w suplementy zdrowotne, trenerów osobistych i kosmetyczki, aby żyć dłużej, zdrowiej, a nawet wyglądać młodziej! Wyobraź sobie budżet reklamowy dla firm kosmetycznych w dzisiejszych czasach.

Wszystko to są uzasadnione obawy, jeśli chodzi o inwestowanie, ale mówię o najważniejszej inwestycji, jaką człowiek może dokonać w swoim życiu.

Najważniejszą zasadą nr 1 jest „Zainwestuj w siebie” – jeśli nie ty, to kto niby ma to zrobić za ciebie?

Twoi rodzice będą inwestować w twoją edukację tylko do czasu, gdy skończysz studia. Ale to tylko podstawowe potrzeby i nie daje ci ważnych lekcji na temat edukacji finansowej.

Czy polegałbyś na szkołach wyższych lub uniwersytetach, aby nauczyły Cię, jak zarabiać pieniądze? Większość uczelni uczy Cię tylko umiejętności, dzięki czemu możesz zarabiać pieniądze pracując dla innych ludzi. Co powiesz na szkołę biznesu? Szczerze mówiąc, skoro wykładowcy biznesowi są takimi ekspertami w biznesie, to dlaczego nadal tam wykładają, zamiast zbijać fortunę na przedsięwzięciach biznesowych?

Czy Twój szef nauczyłby Cię, jak odnieść sukces w biznesie, abyś pewnego dnia znalazł się na jego stanowisku?

Ty i tylko Ty musisz być wystarczająco proaktywny, aby wziąć na siebie tę odpowiedzialność. Widzisz, kiedy inwestujesz w siebie, oznacza to, że musisz się kształcić. Edukacja nie w sensie akademickim czy technicznym, chociaż są to umiejętności niezbędne do rozwijania w życiu. Nasza edukacja nie kończy się na studiach.
W przypadku większości pracujących dorosłych ich edukacja wchodzi w fazę opóźnienia po ukończeniu studiów. Przestają się uczyć i dlatego przestają rosnąć. Rosną tylko w bok od jedzenia zbyt dużej ilości pizzy lub jedzenia na wynos podczas pracowitych przerw na lunch.

Wiemy, że IQ jest ważne, prawda? Ale dlaczego najbardziej inteligentni ludzie na świecie nie są najbogatszymi ludźmi na świecie? Jest wielu księgowych i planistów finansowych, którzy każdego wieczoru spieszą do swoich samochodów, próbując pokonać korki uliczne po pracy! Nie są bogaci!

Co powiesz na EQ lub iloraz emocjonalny? Czy ciężka praca, świetne nastawienie i pozytywne nastawienie rozwiązują naszą sytuację finansową?

Rozwinięcie odpowiedzi na powyższe zapytania związane z rozwojem własnego biznesu, znajdziesz w serwisie https://www.wady.pl/.

Są one ważne przy prowadzeniu biznesu, ale pozwólcie, że zilustruję

Jeśli jedziesz z Bostonu do Nowego Jorku, korzystając z niewłaściwej mapy drogowej, nie dotrzesz do naszego celu bez względu na to, jak szybko jedziesz samochodem (ciężko pracujesz)!

Możesz pracować ciężej, ale szybciej dotrzesz tylko do niewłaściwego celu! Możesz mieć najlepsze nastawienie na świecie lub najbardziej pozytywne nastawienie, ale i tak nie dotrzesz do Nowego Jorku (chociaż podróż nie przeszkadzałaby ci, bo czujesz się pozytywnie).