waclawlaba.pl

Ekspert inwestycyjny: inwestycje, pomnażanie majątku

Wszechstronny rozwój osobisty jako klucz do sukcesu

Chęć osiągnięcia wartościowych rzeczy w życiu cechuje nie tylko ambitne osoby, a w sumie większość z nas. Ale różnica jest taka, że ambitni robią coś, by faktycznie to osiągnąć, a mniej ambitni – tylko marzą.

Rozwój osobisty – klucz do osiągnięcia sukcesu i odnalezienia szczęścia

Dokonanie czegoś doniosłego będzie wymagało od Ciebie bycia wartościową osobą w wielu aspektach, w tym własnym rozwoju (rozwoju osobistym). Bycie w pełni dorosłą, świadomą jednostką to korzystna faza życia człowieka. Gdy powiesz, że jesteś w pełni dorosły, łatwiej będzie ci wyznaczyć sobie cel, a następnie ostatecznie go osiągnąć.
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego jest tak wiele osób, które próbują osiągnąć swoje cele, ale nie są usatysfakcjonowane?

No cóż, to dość oczywiste – nie dojrzeli jeszcze na tyle, by stawiać sobie cel, a jednocześnie nie są pewni, czego potrzeba, aby poczuli się usatysfakcjonowani. To tutaj ma miejsce holistyczny rozwój.

Holistyczny (wszechstronny) rozwój to dojrzałość

Zdecydowanie trudno jest zdefiniować osobę dojrzałą lub stwierdzić, czy rzeczywiście osiągnęła ona holistyczny rozwój. Holistyczny rozwój można osiągnąć, gdy uwzględnisz wszystkie niezbędne rzeczy otaczające koncepcję. Powiedzmy na przykład, że jeśli chodzi o osobę o holistycznym wzroście, to musi mieć zrównoważony mechanizm. Mechanizm ten obejmuje jego aspekty fizyczne, emocjonalne, psychiczne i tym podobne. Gdy te główne aspekty zostaną odpowiednio zbalansowane, możesz stwierdzić, że dana osoba osiągnęła holistyczny rozwój.

Jeśli jednak połączysz holistyczny rozwój z wyznaczaniem celów, może to być proste. Ponieważ holistyczny rozwój osoby powinien obejmować jej istotne aspekty, jak wspomniano wcześniej, wyznaczanie celów działa w ten sam sposób. Mówiąc prosto w przykładowej sytuacji, powiedzmy, że jesteś kelnerem z pewnej restauracji i to, co tam podajesz, jest dwa razy większe niż to, co zwykle jesz. Z jakiegoś powodu postawiłeś sobie za cel zjedzenie całego posiłku. Jeśli jednak potraktujesz to jako swój cel, prawdopodobnie nie bierzesz pod uwagę swojej holistycznej jaźni. Jeśli myślisz holistycznie, na pewno nie wyznaczysz sobie takiego celu, ponieważ inne aspekty Ciebie mogą mieć negatywny wpływ.

Więcej wpisów dotyczących zdrowego rozwoju osobistego, przeczytasz w serwisie https://www.naszglos.pl/.

Powiedzmy na przykład o swoim zdrowiu, jeśli spożywasz zbyt dużo, możesz mieć wysoki poziom cholesterolu, co może prowadzić do niechcianej choroby. Dlatego bardzo ważne jest, abyś rozważył każdy czynnik, na który będzie miała wpływ decyzja, którą podejmiesz. Bądź wystarczająco dojrzały, aby rozważyć każdy czynnik.