waclawlaba.pl

Ekspert inwestycyjny: inwestycje, pomnażanie majątku

Co to znaczy, że inwestujemy w swoje zdrowie?

Na zdrowiu nie należy oszczędzać, a wręcz przeciwnie, inwestycja w nie jest jedną z najlepszych decyzji, jakie możemy podjąć w naszym życiu. Inwestowanie w nasze zdrowie pozwala nam mieć stały wgląd w to, jak działa nasz organizm oraz szybko wykryć zagrażające nam niebezpieczeństwo. Ale co inwestowanie w swoje zdrowie w ogóle znaczy i jak możemy zacząć to robić?

Inwestycja w zdrowie nie jest nastawiona na zysk

A w zasadzie jest, ale nie w taki, który możemy przełożyć na faktyczne zarobki w postaci pieniądze. Inwestowanie w zdrowie to inwestowanie w siebie. Wszyscy doskonale wiemy, że musimy o siebie dbać, ale niewiele osób wie w ogóle, jak się do tego zabrać. W konsekwencji nie chodzimy na przeglądy do dentysty ani na okresowe badania krwi, nie dbamy o naszą dietę czy kondycję, a do tego korzystamy z życia aż za mocno, napychając się wszelkiego rodzaju używkami, do czego mają skłonność osoby, które dostały nagły zastrzyk gotówki. Tymczasem to właśnie to wszystko może być największym zagrożeniem dla naszego zdrowia, a w konsekwencji życia.

Szczęście zależy od zdrowia

Pieniądze nie wynagrodzą nam utraconego zdrowia. Dziś nie ma takiej kwoty, która przywróci nam młodość i stan naszego organizmy z tamtego okresu. Dlatego na zdrowie musimy bardzo uważać. Nie oznacza to wcale, że mamy odmawiać sobie przyjemności, ale nie możemy zupełnie ignorować tego, jak nasz styl życia na nie wpływa. Nasze zdrowie definiuje to, co możemy robić. Jeśli na starość będziemy obłożeni różnymi chorobami, nie będziemy w stanie skorzystać ze zgromadzonego przez nas majątku czy cieszyć się rodziną. Przez to całe życie oszczędzania na zdrowiu sprawia, że na starość musimy oszczędzać na wszystkim innym.

Nigdy nie oszczędzaj na zdrowiu

Jeśli masz możliwość leczyć się wtedy, kiedy pojawiają się pierwsze objawy, zróbmy to. Nie myślmy, że my to jakoś przetrwamy, przeleżymy albo że szkoda na takie głupoty wydawać pieniędzy. Nasze zdrowie, jak to wcześniej ustaliliśmy, jest najważniejszym czynnikiem, który decyduje o naszej przyszłości. Realne oszczędzanie środków pieniężnych na nasze leczenie czy badania okresowe to nie tylko bardzo niemądry pomysł, ale także może to być powód, dla którego jakaś ważna i śmiertelna choroba nie zostanie wykryta na czas. Pomyśl, jak wiele osób nie żyje w bogactwie, ale nie boi się zabrać swoich dzieci czy siebie samych na badania, kiedy czują, że dzieje się coś złego